טוב, נתחיל במשהו שכולנו יודעות: שמלות זה אחד הדברים הכי כיפיים שזכינו בהם בתור נשים. הן קלילות, נוחות, מאווררות וסוגרות לנו לוק שלם בפריט אחד. אז…  לא פלא שרובנו אוהבות שמלות וחלקנו ממש מכורות אליהן.

איך כל זה משתלב עם היריון והנקה?

נתחיל בשלב ההיריון: בניגוד לעבר, היום, יש הרבה מאוד הריוניות שממש לא מסתירות את הגוף והבטן. להיפך, רבות מאיתנו אוהבות ללבוש דווקא גזרה צמודה שמבליטה בן עגולה ויפה. האמת? צודקות! את קסם מהלך, את מייצרת בתוכך חיים חדשים ולגמרי יכולה להיות גאה בבייבי באמפ שלך. אגב, יש גם נשים שעדיין מעדיפות בהיריון שמלות גדולות, וגם זה ממש ממש בסדר. כל אחת ומה שנוח לה, וההרגשה שלך זה מה שחשוב, הרבה יותר מטרנד כזה או אחר. הקולקציה שלנו מציעה גם וגם, כדי להתאים לכולן (טוב, ידוע שלא כדאי להסתבך עם הריונית לא מרוצה 😊).

אז אחרי שבחרת סגנון צמוד או רחב, יש נושא נוסף שממש כדאי לקחת בחשבון: הבד. כשאת מודדת את השמלה בחנות, את בדרך כלל במקום ממוזג, מוצל ונוח. חשוב לזכור שבחיי היומיום את מסתובבת גם בחוץ, חשופה לשמש הישראלית ולטמפרטורות הגבוהות. רוב הנשים יספרו שבזמן ההיריון הן היו יותר רגישות לחום וסבלו יותר מהזעה. את לא רוצה להעביר יום שלם בהרגשה דביקה, כשאת מפנטזת על הרגע שתגיעי כבר הביתה ותורידי את השמלה…. נכון? יפה. גם אנחנו לא.

אז היום יש מגוון עצום של שמלות מהממות, מבדים קלים ונושמים, שיקלו עלייך בימים החמים. מה שנקרא, מומלץ בחום!

נעבור לשלב ההנקה:

נתחיל בלציין את המובן מאליו: יש נשים שלא מניקות (מכל מני סיבות) וזה בסדר גמור. אם החלטת כן להניק, ואת אוהבת שמלות, חשוב שיהיו לך שמלות הנקה. פשוט כי עם שמלות רגילות, בדרך כלל קשה לחשוף את החזה ולהניק.

אישה מניקה

 אז אילו שמלות הנקה לבחור?

חשבת שעם הלידה יהיה נעים וקריר יותר? לפעמים זה נכון, אבל לא תמיד. אם את מניקה, סביר להניח שתמשיכי להרגיש שחום הגוף גבוה מהרגיל, או במילים אחרות: פשוט חם ודביק לך. לכן אנחנו ממליצות גם בשלב ההנקה, לבחור בדים קלים ונושמים כדי להקל עלייך. חוץ מזה, בד נושם יהיה גם יותר נעים לבייבי שצמוד אליך חלק מהזמן. אם כבר מדברים על עור התינוק/ת, אין ספק שבהקשר הזה עדיף לבחור בדים מחומרי גלם טבעיים וידידותיים.

אוקיי, דיברנו על הבד. מה לגבי הגזרה של השמלה? אז כאמור, בזמן ההיריון, נשים רבות מעדיפות שמלה צמודה שמבליטה בייבי באמפ, אבל בזמן ההנקה, זה עשוי להשתנות. בשלב שלאחר הלידה, הגוף שוב משנה צורה, הוא פחות עגלגל ומצד שני יש על הגוף משקל שנצבר בהיריון. לכן יכול להיות שתעדיפי בשלב הזה שמלה יותר מאווררת ו"רחוקה" מהגוף. שמלה צמודה גם יכולה להיות פחות נוחה בחשיפת החזה וההנקה.

ומה לגבי ה"טכניקה" של השמלה? בגדול, יש שמלות שמאפשרות לחשוף את החזה מהצד, יש כאלה שנפתחות מהאמצע, ויש כאלה ש"מתקלפות" מלמעלה. פשוט בחרי מה שהכי נוח לתנוחת ההנקה שלך!

אגב, אם אתם עורכים לתינוק ברית ואת שוקלת להניק, אנחנו ממליצות לקנות שמלת הנקה כבר לפני הלידה. היא תוכל לשרת אותך היטב באירוע. חוץ מזה, יהיה לך דבר אחד פחות לדאוג לו. באימהות, זה תמיד מבורך! 😊

 

מאחלות לך ולבייבי הרבה הנאה במסע שלכם ביחד!