החיוך שלנו הוא הדבר הראשון שאנשים נתקלים בו. חיוך לבן ובוהק מזמין ופותח את התקשורת, אך יש לו מחיר.
הלבנת שיניים לבנות

עם השנים השיניים הופכות לחומות או שחורות וזאת בשל גורמים שונים כמו: תזונה, חיידקים, עישון ועוד.

רבים מאיתנו רוצים לשמוע פרטים על מחיר הלבנת שיניים ולבדוק האם גם אנחנו יכולים להגשים חלום בוהק. מחיר הלבנת שיניים משתנה בין שיטה אחת לאחרת ומעבר לעלויות, לכל אחת יש יתרונות וחסרונות.

מחיר הלבנת שיניים בכל אחת מהשיטות

רגע לפני שנבדוק מהם הגורמים אשר יכולים להשפיע על מחיר הלבנת שיניים, נציין כי יש לבצע את הטיפול על שיניים בריאות, ללא עששת וללא מחלות חניכיים. כמו כן, כדי ליהנות מהתוצאות הטובות ביותר מומלץ לבצע קודם כל ניקוי שיניים אצל השיננית.

לאחר שחלל הפה מוכן להלבנת שיניים כדאי להכיר את השיטות הקיימות ואת העלות של כל אחת מהן:

שיטות ביתיות

ישנן שיטות ביתיות להלבנת שיניים ונראה כי רבים מנסים לחסוך במחיר ומאמצים תרופות סבתא כמו צחצוח שיניים עם מלח, אבקת סודה לשתייה או באבקת פחם. חלק מהשיטות אכן מעניקות תוצאות לטווח הקצר ואחרות, כמו השימוש באבקת סודה לשתייה עלולות לפגוע באמייל של השן ולא מומלצות לשימוש בכלל.

מחיר הלבנת שיניים באמצעים ביתיים יהיה הנמוך ביותר בטווח הקצר, אך אם השיניים יפגעו כתוצאה מכך, העלות תהיה גבוהה ולא תמיד ניתן לתקן את הנזק.

סד לילה

את הסד מכינים במעבדה לאחר שרופא השיניים לוקח את המידות של חלל הפה. הסד נראה כתבנית סיליקון כאשר בתוכה 10-20 אחוז של חומר מלבין. יש להניח אותו מדי לילה למשך כשבועיים. האחריות שלנו היא למלא את חומר ההלבנה על פי ההוראות וחשוב להשתמש בסד למשך כל התקופה כדי לקבל את התוצאה הרצויה.

מחיר הלבנת שיניים עם סד לילה יעמוד על 1000-1500 ₪ לכל הטיפול ולרוב כבר לאחר ארבעה ימים נראה שיפור משמעותי במראה.

שיטת LED

שיטת LED נקראת גם "קרן כחולה" והיא מתבצעת בשני שלבים. בשלב הראשון מורחים על השיניים חומר הלבנה בריכוז של 15-25 אחוז ולאחר מכן מקרינים עליו אור LED בעוצמה גבוהה. האור מעודד את החומר לפעול ולאחר טיפול של כשעה אפשר להבחין בהבדל משמעותי. תיתכן רגישות בשיניים בסיום הטיפול.

מחיר הלבנת שיניים בשיטה זו יעלה 1000-1500 ₪ כשהטיפול נמשך שעה אחת בלבד ולאחריה ניתן להבחין בתוצאות.

מחיר הלבנת שיניים בלייזר

טיפול זה נמשך כשעה ובמהלכו נעשה שימוש בחומר מלבין בריכוז של 35 אחוז. את החומר מורחים על השיניים ולאחר מכן מאירים עליהם בלייזר (דומה במעט לשיטה הקודמת) שגורם לפעולה מהירה. היתרון של השיטה הוא תוצאות מהירות שמחזיקות מעמד לאורך ארבע ולעתים אפילו שש שנים.

עלות הטיפול עומדת על 1500-2500 ₪ לכל טיפול אשר נחשב ליעיל במיוחד, אך יכול להוביל לרגישות ואף לשחיקה מהירה יותר של השיניים.

מחיר ציפוי חרסינה

ציפוי חרסינה הוא השיטה שהמפורסמים בוחרים בה. ישנם סוגים שונים של ציפויים כשהשימושי ביותר הוא החומר "למינייט". יש צורך בשניים עד שלושה טיפולים כדי להגיע לתוצאות הרצויות כאשר בתחילה הרופא ייקח מידות כדי להכין את הציפוי ולאחר מכן יש לשייף את השן ולהדביק עליה את הציפוי.

מחיר הלבנת שיניים בציפוי חרסינה עומד בטווח של 3000-4000 ₪ לשן. אמנם מחיר זה גבוה, אך התוצאות נשמרות לטווח הארוך.

גורמים שיש להביא בחשבון בבחירת הטיפול

מחיר הלבנת שיניים הוא רק מרכיב אחד שיש להביא בחשבון בעת בחירת הטיפול. מומלץ לבדוק גם תוך כמה זמן אפשר לראות את התוצאות, לכמה זמן הן יחזיקו מעמד, מה התהליך דורש מאיתנו והאם עלול להיגרם נזק למבנה השן. רק לאחר שנביא את כל הגורמים בחשבון נוכל לבחור את הטיפול הטוב ביותר עבורנו.